Blog

Dlaczego warto kupować skarpety w większych ilościach

Autor: Julia | Data: 2019-10-18

Idąc na zakupy czasami warto się zastanowić czy niektórych części garderoby nie kupować hurtowo. Każda taka decyzja jest oczywiście decyzją indywidualną każdego z nas, ale warto czasami pomyśleć o pewnych udogodnieniach. Na przykład kupno części garderoby jaką są skarpetki. Czy nie lepiej nabyć je od razu w większej ilości.

Po pierwsze oszczędzamy, bo zakupy hurtowe są zawsze trochę tańsze od detalicznych. Po drugie oszczędzamy czas. Nie musimy się zastanawiać czy mamy kolejną parę skarpetek w szufladzie, gdy zrobi nam się w jednej parze dziura. Poza tym warto pomyśleć o takich zakupach, gdy w domu więcej niż jedna osoba nosi ten sam rozmiar obuwia i kupowanie skarpetek hurtowo może być jeszcze większym udogodnieniem. Oczywiście każda sytuacja ma dobre i złe strony i nawet tak banalna, jak hurtowy zakup produktu, jakim są skarpety może mieć swoje minusy. Po pierwsze i najważniejsze i co nasuwa się na pewno wielu osobom, dużo częściej będzie problem skarpetek nie do pary, które łatwo gubią się w domu i można je odnaleźć w jego każdej części.

Po drugie, pewnie wiele osób, które w ten sposób kupuje skarpety, idzie na łatwiznę i ubiera kolejną nową parę, aż wszystkie z nich nie są brudne. I pewnego dnia nadchodzi sytuacja, w której pomimo dużej ilości skarpetek w domu nie ma co włożyć przed porannym wyjściem z domu. Jest to więc również sytuacja nieco zgubna, ale wszystko można w jakiś sposób usystematyzować i doprowadzić do porządku, a aby skarpetki się nie gubiły można je prać w specjalnych siatkach, dzięki którym każda skarpetka będzie miała swoją parę.

Skarpety antyzapachowe

Autor: Manuela | Data: 2019-10-08

Coraz częściej zaczynam mieć ochotę na zorganizowanie ze znajomymi kilkudniowej wycieczki w góry. Kiedyś bardzo często gdzieś wyjeżdżaliśmy, a teraz tak rzadko zdarza nam się spędzić czas razem. Poza tym przyda nam się jakaś wyprawa poza granice cywilizacji, która pozwoli nam odpocząć i zregenerować siły. Tak się złożyło, że z kilkoma dawnymi koleżankami już od dawna nie mogę się spotkać, a kiedyś każdy weekend spędzałyśmy na wspólnych wyprawach w góry.

Postanowiłyśmy więc, że będzie to doskonała okazja do poznania naszych rodzin oraz wspólnego, aktywnego odpoczynku. Oczywiście nie mamy już takiej jak kiedyś kondycji, ale i tak postanowiłyśmy, że nie wybierzemy się w dłuższą trasę, zatrzymując się w górskich schroniskach. Zaczęłam się jednak zastanawiać nad tym, jak mam się przygotować do takiej wyprawy i stwierdziłam, że muszę zrobić zakupy, bo nie posiadam ani butów, które dobrze chroniłyby moje stopy przez urazami, a skarpetki przydałyby mi się takie, które przeznaczone są dla sportowców, aby stopa mogła w nich swobodnie oddychać.

Skarpety takie poza tym lepiej chronią przed wszelkimi otarciami, na które szczególnie narażone są stopy podczas długich wędrówek. Mają one jeszcze jedną zaletę, mają właściwości antyzapachowe i antygrzybiczne, dzięki czemu stopy nie pocą się tak bardzo jak w zwykłych skarpetkach i nie są narażone na wdanie się jakiejkolwiek przykrej choroby skóry. Mam nadzieję, że zaopatrzone w te podstawowe, ale jakże potrzebne części garderoby będę miała możliwość je wykorzystać podczas kolejnych górskich wycieczek z przyjaciółmi i nasze plany nie skończą się tylko na tej jednej wycieczce.

Skarpety na prezenty

Autor: Julia | Data: 2019-10-05

W każdym kraju Święta Bożego Narodzenia mają inną tradycję i w czasie ich trwania inne obyczaje są kultywowane. Dochodzi jednak również do tego, że nawet różne regiony w danym kraju mają inne obyczaje i tradycje świąteczne. Bardzo dobrym przykładem jest Polska, gdzie potrawy składające się na kolację wigilijną w różnych regionach znacząco się od siebie różnią, podobnie jak to czy dzieci wierzą, że upominki świąteczne przynosi im Św. Mikołaj, Dzieciątko czy Aniołek.

Pomimo tych różnic wszystkie rodziny w Polsce siadają jednak do kolacji zaraz po ujrzeniu pierwszej gwiazdki. Coraz częściej zauważa się jednak w polskich tradycjach świątecznych wpływ tradycji i zwyczajów, które pochodzą z innych kultur. I tak na przykład coraz częściej w okresie przedświątecznym dostępne są w sklepach skarpetki, do których można zapakować prezenty, którymi chcemy obdarować najbliższe nam osoby.

Jest to zwyczaj, który pochodzi z krajów anglosaskich, a najczęściej tradycję tą pokazują amerykańskie filmy, w których dzieci biegną do swoich skarpet, aby zobaczyć, czym obdarował ich w te święta Mikołaj. Oczywiście w Polsce istnieją tradycje wręczania prezentów świątecznych. W niektórych regionach dzieci znajdują prezenty pod łóżkiem, w innych pod choinką, ale jak widać w sklepach coraz częściej wystawy sklepowe udekorowane są nie tylko w tradycyjne symbole świąt, ale również w takie, które zainspirowane innymi tradycjami i coraz częściej widzimy na wystawach właśnie skarpety, w których znajdują się upominki.